Eshop právě prochází rekonstrukcí. Děkujeme za trpělivost :-) Přidejte se do naší skupinky na FB _ Nejen pro školy
Logo
(Po-Pá, 9-15 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
O nás

„Ten dělá to a ten zas tohle a všichni dohromady uděláme moc“

Zpívá pan Werich ve známém filmu Pekařův císař. 

A tak to platí i v životě. Každý něco umí, každý má v sobě určitý potenciál, talent, nadání a to je nutné podporovat, respektovat. Já jsem ovečka Lafi a ráda Vás provedu v tomto e-shopu.

ovečka Lafi

 

Pro koho jsou pomůcky vhodné?

Pro všechny! Pro všechny, kteří se potřebují v některé oblasti zdokonalit či posunout, bez ohledu na věk. A to nejlépe  formou hry a zábavy. Není určeno, že 3leté dítě se nemůže seznámit a hrát si s písmenky a třeba díky tomu se naučí samo číst. Nebo dospělý člověk, který prodělal mozkovou příhodu, tak nesmí nechat mozek zahálet a trénovat tento sval by měl začít co nejdříve. A senioři, víte jak jsou soutěživí.. :-)

Ano, vzdělávací pomůcky Lafi jsou pro všechny!

Pro:

 • Učitele nejen základních, ale i mateřských škol, kteří zde najdou pomůcky, jimiž mohou snáze zaujmout děti ve svých třídách. 

 • Rodiče"domškoláků", kterým pomůžeme vytvořit cenově dostupné pomůcky pro domácí vzdělávání.

 • Děti, které se v učebnicích nevyznají a potřebují jednoduchý přehled na dané téma a stejně tak pro děti, které si potřebují vše zopakovat, potřebují „tahák“ na přípravu pro vzdělávání ve škole.

 • I pro děti, které ještě do školy nechodí, ale mají chuť a zájem poznávat písmenka, a tak se přirozeně naučit číst.
 • Pro aktivní seniory, kteří mají zájem trénovat paměť i jemnou motoriku, nebo si jen s příteli užít zábavné bádání. 

 

V e-shopu najdete nejen produkty, inspirovány potřebami dětí, ale i produkty dle metod M. Montessori. Všechny Lafi pomůcky jsou ověřené a s jistotou dokážu říct, že dětem pomáhají již v útlém věku naučit se přirozenou cestou poznávat čísla, zvířátka, hledat mezi vším souvislosti, ale také písmenka a s radostí pak mohou zvolat: „Já už to umím přečíst!“

Lafi vzdělávací pomůcky jsou určené nejen pro školy, ale pro všechny, kteří chtějí dětem nabídnout aktivitu dle jejich vývojového, senzitivního období tak, aby nebyly limitovány.

 

 

Lafi výukové karty

Lafi - Výukové kartyKdyž držím v ruce modrou knihu, tak vám budu nabízet moje karty. Lafi karty :-)

V této kategorii najdete vzdělávací karty, demonstrační karty, výukové karty záleží, jak jste zvyklí je nazývat. Nebo jsou to pouze kartičky, které zaujmou nejen malé děti, ale i seniory.  Na kartách jsou většinou autorské ruční ilustrace.

Rozměry karet:

Demonstrační karty o velikosti 13,5cm*9 cm jsou vhodné pro MŠ a ZŠ. Svou velikosti karty vidí větší skupinka dětí.

Karty na poznání číselnebo zábavná hra "kdo má, já mám" jsou o velikosti A5 nebo A6  a jsou vhodné pro práci ve dvojici nebo pro jednotlivce.

Lafi výukové obrazy

Lafi - Výukové obrazyKdyž mám na zádech zelený batoh, tak vám budu nabízet moje. Lafi výukové obrazy

V této kategorii najdete vzdělávací výukové obrazy s různými motivy. Vždy mě napadají nové a nové možnosti a také se inspiruji požadavky učitelů a dětí. Díky tomu, tak na e-shopu je stále něco nového. Primárně jde o to, aby obraz ve třídě, v dětském pokojíčku plnil svou úlohu. A to nejen dekorativní, ale především vzdělávací

Materiál obrazů:

Obrazy jsou tišené na tzv. pěnových deskách. Výhodou těchto desek je:

 • tento materiál je lehký, pevný, stálý
 • obrazy vypadají elegantně
 • obraz můžete položit na poličku, dítě si ho může vzít na koberec a používat jako pomůcku
 • nebo po rozbalení z obalu okamžitě pověsit na zeď  
 • pěnová deska je o tloušťce 0,3cm nebo 0,5 cm

Obraz na pěnové desce je již finální výrobek, nemusíte dokupovat rám, kompletovat jako plakát. 

 

Tati životní cyklus

Tati životní cyklusAno, to nejsem já Lafi. To je Tati. Ale psst, nerušit. Stále je začtená do knih a ráda se dozvídá nové a nové věci. Primárně je expertem na originální životní TaTi vývojové cykly. Její tvorba je totiž dokonalá. No posuďte sami.

V této kategorii najdete vzdělávací Tati výukové obrazy výhradně s motivy životních cyklů. Vědí děti, jak se rodí želva,pavouk, kuře,motýl. A co všechno se musí "stát" než vyrosté krásná slunečnice nebo se zakousnou do červeného jablka? Ano, v této kategorii najdete životní cyklus včely, hrášku a plno jiných. 

Materiál obrazů:

Obrazy jsou tišené na tzv. pěnových deskách. Výhodou těchto desek je:

 • tento materiál je lehký, pevný, stálý
 • obrazy vypadají elegantně
 • obraz můžete položit na poličku, dítě si ho může vzít na koberec a používat jako pomůcku
 • nebo po rozbalení z obalu okamžitě pověsit na zeď  
 • pěnová deska je o tloušťce 0,3cm nebo 0,5 cm

Obraz na pěnové desce je již finální výrobek, nemusíte dokupovat rám, kompletovat jako plakát. 

K těmto výukovým obrazům doporučujeme Lafi výukové karty životní cyklus.

 

Lafi hry po seniory

Lafi seniorKdyž držím v ruce hůlku a mám na hlavě brýle, tak vám budu nabízet moje, Lafi hry pro seniory :-)

Jsem ovečka Lafi, která velmi ráda si popovídá se seniory. Oproti dětem, už nezapojují moc fantazíí, ale vyprávějí, co všechno prožili, jak šťastné chvíle, tak i ty smutné. Zkrátka mají na co vzpomínat, mohou srovnávat, co jak kdysi bylo. Ale co hlavně! Rádi se smějí, soutěží a umí být velmi pozitivní.

A když jsem jim nabídla své hry "hledej stejné" nebo "kdo má, já mám", tak se mě ptali, když za nimi opět příjdu, tak zda-li přinesu něco nového. :-) Přinesu, pořád něco nového tvořím. Neboť oni chtějí a potřebují trénovat paměť, soustředění, manuální zručnost a další aktivity.

V čem je hra "hledej stejné" jiná,než ostatní? Moje hra Lafi hledej stejnéje jiná v tom, že karty jsou o velikosti A5, obrázky jsou dostatečně velké. Ale především obrázky mají ostré kontury, motivy jsou snadné na vyslovení. A hlavně jsou jedinečnou společenskou hrou pro babičk a dědečky se svými vnoučaty.

Lafi magnetky

Když držím v ruce glóbus, tak vám budu nabízet moje, Lafi originální magnetky :-)

V této kategorii najdete demonstrační obrázky s magnety pro děti. Výhodou magnetů je, že drží skoro všude. O tom, že drží na magnetických tabulích se zmiňovat nemusím. Ta snad nechybí v žádné třídě ZŠ a věřím, že ani MŠ. A troufnu si říct, že i ve většině domácností je taky součástí vybavení. A když nemáte magnetickou tabuli, tak určitě budou držet magnetky na lednici, na mražáku, na pračce. Ano na všech kovových plochách, magnetky drží a snadno se dají sundat. A děti si s nimi hrají a přesunují.  

Kupte dětem jednu sadu, například magnetky domácí zvířata a sledujte, co s nimi děti umí vytvořit. Jak si vytvoří farmu, mláďátka přidají automaticky k dospělým zvířátům a během chvilky si s nimi povídají a hrají si, rozšiřují slovní zásobu, fantazii.

V této kategorii najdete magnetky zvířátek (domácí, exotická, dinosauři), magnetky ovoce a zeleniny, magnetky ročního období, magnetky dny v týdnu, magnetky počítání a jiné.

Materiál magnetek:

V každém produktu magnetek, je k dispozici sada samolepek a sada magnetické folie. Budete potřebovat pouze nůžky. Jednoduše samolepky nalepíte na magnetku a vystříhnete. Děti to velmi baví, neboť si vyberou, který motiv bude na tabuli, lednici jako první. Aniž by si to uvědomili, tak postupně tvoří z magnetek příběh.

Výhoda magnetek:

 • S magnetky si mohou děti hrát i na koberci (místo karet). Materiál je omyvatelný a takřka nezničitelný. Speciální samolepka na magnety po nalepení drží dostatečně. 
 • Cenová dostupnost - zaručena nízká cena.

 

 

Lafi pomůcky pro předškoláky

Když tahnu za sebou autíčko, tak jsou zde pomůcky pro děti ve věku 0-6let. Pomůcky, které využijí učitelky v mateřských školách. (MŠ)  Lafi pomůcky pro předškolní děti

V této kategorii najdete všechny moje pomůcky, které využijí rodiče (maminky na rodičovské dovolené), učitelky v mateřských školkách, dětských centrech, dětských skupinách.

Všechny tyto pomůcky pomáhají dětem pochopit svět, jako takový. Při hraní si spojují různé souvislosti a pak se ptají - Proč? :-)  

Záměrně zde neuvádím kategorie podle věku. Každé dítě se vyvíjí dle svých vnitřních potřeb a na rodičích, učitelích je pak ta zodpovednost jim nabídnout takové hračky, které aktuálně potřebuje jejich senzitivní vývojové období. Proč?

Protože když se 4leté dítě zeptá, co je to? (za písmenko) Tak je nutné mu na to odpovědět, nabídnout mu zvířecí abecedu a formou hry začne samo objevovat písmenka. N jako nosorožec, S jako slon? A pak zjistíte, že i samo čte.  Taktéž to platí i u počítání. Pokud počítá na prstech a začne si uvědomovat, že TŘI není jen slovo, ale znamená i tři ks žetonů. A když mu nabídnete karty - dny v týdnu, na kterých skládá dřevěné žetonky na vyznačené místo. Tak si snadno uvědomí a dá do souvislostí, že středa je třetí den v týdnu.

Jsem toho názoru, že nejen ovečky, ale i děti ve svém vývoji vědí, co je pro jejich život důležité. V čem se mají vzdělávat, již od samého raného dětství. Malými dětmi se musíme inspirovat. :-) Respektovat je, naslouchat, jít jim příkadem. Oni budou dělat pak totéž!

Lafi pomůcky pro školáky

Když mám na zádech červenou aktovku, tak jsou zde pomůcky nejen pro děti, které jsou ve školním věku. Lafi pomůcky pro školní děti

V této kategorii najdete všechny moje pomůcky, které využijí rodiče "domškoláků", když nechtěji používat učebnice a děti se v nich nevyznají. Učitelky na ZŠ, ale i senioři, kteří mají zájem trénovat paměť a opakovat si, co už znají a nebo právě naopak se i něčemu novému naučit.

Všechny tyto pomůcky pomáhají dětem pochopit svět vlastní cestou, aby si uvědomili souvislosti. 

Záměrně zde neuvádím kategorie podle věku. Každé dítě se vyvíjí dle svých vnitřních potřeb a na rodičích, učitelích je pak ta zodpovednost jim nabídnout takové pomůcky, které aktuálně potřebuje jejich senzitivní vývojové období. Proč?

Protože když se 7leté dítě zeptá: "Proč se volí prezident? A proč už nemáme krále? A proč je Karel IV. jedna z velmi významných českých osobností?  Tak je nutností rodičů, učitelů těmto dětem dát správnou odpověď. Dítě se ptá, protože to chce vědět. Néchce čekat, až bude v příslušném ročníku ZŠ a bude se to učit. 

V této chvíli v této kategorii pomůcek v nabídce moc není, ale připravuji časové osy pro dějepis- prezidenti, umělci, spisovatelé, vynálezci a jiné významné osobnosti. A další pomůcky pro chemii, fyziku a další obory.

Kde nás najdete

Provozovna: Strojnická 373, Český Těšín, 735 62

Osobní odběr možný pouze dle telefonické dohody. Odběr možný od 09:00 hod - 19:00 hod.

 

Kontakty
Nejen pro školy
(Po-Pá, 9-15 hod.)
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz